Tuotekoodi: 100952
Tilaamalla tuotteita, saat nämä edut:
Luotettava kumppani - Katso arvostelut
Turvallisia ostoksia. 100% rahat takaisin takuu.
Ilmainen toimitus vähintään 99€ tilauksille, 31kg asti. Lue lisää
Autamme takuuasioissa ja lisätarvikkeissa
Valmistaja | Bosch |
Kokonaispaino pakkauksen kanssa | 0.43 kg |
Halkaisija | 184 mm |
Reiän halkaisija | 30,0 mm |
Hammastuksen lukumäärä | 36 |
Leikkaus :n leveys | 2,6 mm |
Perusterän b2 paksuus | 1,6 mm |
Laatutaso | - |
Sahan hammaskulma | 15° |
Enimmäisnopeus | 15200 min-1 |
Hammasmuoto | ATB |
Sopii leikkaamiseen | Puukuidulle, kovalle puulle ja liuskelevyille, Puulle |
Bosch Leikkuulaikka 184 mm, 36 hammasta
Bosch 184 mm leikkuulaikka, jossa on 36 hammasta, sopii kovapuun, kuitulevyn, lastulevyn ja muiden puulajien leikkaamiseen. Laikassa on 30 mm reikä varmaan kiinnitykseen, ja sen 2,6 mm leikkuuleveys mahdollistaa tarkat ja siistit leikkaukset. Terän paksuus on 1,6 mm, mikä tekee siitä kestävän ja pitkäikäisen.
Hammaskulma 15° ja ATB (Alternating Top Bevel) -muoto takaavat tehokkaan leikkauksen vähäisellä puun halkeilulla, ja maksiminopeus 15 200 kierrosta minuutissa mahdollistaa nopean ja tuottavan työskentelyn.
Paino: 0,43 kg pakkauksen kanssa
Pakkaus sisältää: 1 kpl.
Yhtiön historia lyhyesti:
Robert Bosch GmbHperustettiin vuonna 1886 Stuttgartissa, Saksassa.
Yhtiön perustaja on Robert Bosch. Hän oli innovaattori ja teki useita teknologisia löytöjä. Robert Bosch oli myös erittäin aktiivinen sosiaalisella puolella filantrooppina. Hän perusti sairaalan, oli ensimmäinen liikemies, joka otti käyttöön kahdeksan tunnin työvuorot tehtaissaan ja teki paljon muutakin parantaakseen muiden elämää.
Nykyään Bosch-yhtiö on tunnettu maailman suurimpana autonosien valmistajana. On erittäin vaikeaa löytää maailmasta ajoneuvoa, jossa ei olisi vähintään yksi Bosch-osa. Autonosat muodostavat noin 60% yhtiön liiketoiminnasta.
Bosch on tunnettu myös lämmitysratkaisujen, teollisuuskoneiden, kotitalouksien laitteiden ja sähkötyökalujen valmistajana.
Bosch-yhtiö on rekisteröinyt yli 4 000 patenttia. Tämä näyttää hyvin yhtiön intohimoninnovaatiota kohtaan. Erityistä huomiota kiinnitetään nykyään akkuteknologioiden kehittämiseen.