Tuotekoodi: 101015
Tilaamalla tuotteita, saat nämä edut:
Luotettava kumppani - Katso arvostelut
Turvallisia ostoksia. 100% rahat takaisin takuu.
Ilmainen toimitus vähintään 99€ tilauksille, 31kg asti. Lue lisää
Autamme takuuasioissa ja lisätarvikkeissa
Valmistaja | Bosch |
Kokonaispaino pakkauksen kanssa | 0.63 kg |
Halkaisija | 210 mm |
Reiän halkaisija | 30,0 mm |
Hammastuksen lukumäärä | 54 |
Leikkaus :n leveys | 2,4 mm |
Perusterän b2 paksuus | 1,8 mm |
Laatutaso | Vakio (normaalikäyttöön) |
Sahan hammaskulma | -5° |
Enimmäisnopeus | 7000 min-1 |
Hammasmuoto | HTLCG |
Terä joka vähentää melua ja tärinää | Kyllä |
Sopii leikkaamiseen | Alumiini, Ei-rautametallit (alumiini, kupari, lyijy, messinki jne.), Laminaatille, Muoville, PVC, Puukuidulle, kovalle puulle ja liuskelevyille, Puulle |
Bosch Leikkuulevy, 210 mm, 54 Hammasta
Valitse Bosch-leikkuulevy, joka on suunniteltu universaaliin ja tehokkaaseen leikkaamiseen. Levyjen halkaisija on 210 mm ja reiän halkaisija 30,0 mm, mikä mahdollistaa sen helpon sovittamisen eri sahamalleihin. 54 hampaalla ja -5° hampaankulmalla tämä levy takaa sujuvan ja tarkan leikkauksen eri materiaaleissa.
Leikkauksen paksuus on 2,4 mm ja levyn paksuus 1,8 mm, joten se on vakaa ja kestävä jopa intensiivisessä käytössä. Maksiminopeus on 7000 min⁻¹, joten tämä levy soveltuu erinomaisesti alumiinin, kovapuun, kuitulevyn ja lastulevyn, laminaatin, muovin, PVC:n ja epämetallien (alumiini, kupari, lyijy, messinki jne.) leikkaamiseen.
Erityisten leikkuujen ansiosta, jotka on suunniteltu melun ja värähtelyjen vähentämiseksi, tämä levy tarjoaa mukautuvan ja miellyttävän leikkauskokemuksen. Pakkaus sisältää 1 kappaleen, joten se on loistava valinta kaikille, jotka arvostavat laatua ja luotettavuutta.
Yhtiön historia lyhyesti:
Robert Bosch GmbHperustettiin vuonna 1886 Stuttgartissa, Saksassa.
Yhtiön perustaja on Robert Bosch. Hän oli innovaattori ja teki useita teknologisia löytöjä. Robert Bosch oli myös erittäin aktiivinen sosiaalisella puolella filantrooppina. Hän perusti sairaalan, oli ensimmäinen liikemies, joka otti käyttöön kahdeksan tunnin työvuorot tehtaissaan ja teki paljon muutakin parantaakseen muiden elämää.
Nykyään Bosch-yhtiö on tunnettu maailman suurimpana autonosien valmistajana. On erittäin vaikeaa löytää maailmasta ajoneuvoa, jossa ei olisi vähintään yksi Bosch-osa. Autonosat muodostavat noin 60% yhtiön liiketoiminnasta.
Bosch on tunnettu myös lämmitysratkaisujen, teollisuuskoneiden, kotitalouksien laitteiden ja sähkötyökalujen valmistajana.
Bosch-yhtiö on rekisteröinyt yli 4 000 patenttia. Tämä näyttää hyvin yhtiön intohimoninnovaatiota kohtaan. Erityistä huomiota kiinnitetään nykyään akkuteknologioiden kehittämiseen.