Valmistaja | Fein |
Akkutyyppi | Li-Ion (Litium-ioniakku) |
Akun jännite | 18 V |
Akun kapasiteetti | 2,5 Ah |
Akun kapasiteetti ja määrä | 2x2,5 Ah |
Sopii työkaluihin | AFSC 18 QSL (AFSC 18 QSL), Fein ABLK 1.3 CSE, Fein ABLK 1.3 CSE (ABLK 1.3 CSE), Fein ABLK 1.3 TE, Fein ABLK 1.3 TE (ABLK 1.3 TE), Fein ABLK 1.6 - ASCS 4.8 set, Fein ABLK 1.6 E, Fein ABLK 1.6 E (ABLK 1.6 E), Fein ABS 18 Q, Fein ABS 18 QC, Fein ASCD 18-200 W4, Fein ASCD 18-300 W2, Fein ASCM 18 QM |
Mukana yksi laturi | Fein ALG 50 |
Sisältääkö sarja kantolaukun | Toimitetaan pahvipakkauksessa |
Fein on saksalainen huipputason työkaluvalmistaja, jonka tuotteet sopivat niin koti- kuin teollisuuskäyttöönkin. Yritys aloitti toimintansa vuonna 1867 keskittyen tietoliikenneratkaisuihin. Vuonna 1895 se esitteli maailman ensimmäisen sähkömoottorikäyttöisen porakoneen ja ei kulunut kauaa, ennen kuin Fein muuttui elektronisiin ja manuaalisiin työkaluihin erikoistuneeksi yritykseksi.
Vuonna 1968 yritys valmisti ensimmäisen iskutyökalun, ja siinä käytetystä teknologiasta tuli jatkuvan kehittelyn alainen, johtava osa Feinin tuotevalikoimaa. Nykyään tämä työkaluvalmistaja voi olla ylpeä markkinoiden todennäköisesti tehokkaimmasta tuotteesta remontti- ja kunnostustöihin: Fein MultiMasterista.
Yrityksen tuotteet ovat laajalti tunnettuja ja ammattilaisten arvostamia ympäri maailman. Tuotteet valmistetaan Saksassa tarkasti valvotuissa oloissa parhaan laadun takaamiseksi, ja kun tähän yhdistetään 140 vuotta kokemusta, voit olla varma, että Fein-työkalusi selviytyvät niille annetuista haasteista!
Meidän valikoimiimme kuuluvat Feinin MultiTalent- ja MultiMaster –monitoimityökalut sekä laaja valikoima niiden tarvikkeita: hiomapyöröpapereita, kärkihiomakoneiden hiomapapereita ja segmenttisahanteriä.