Kaikki kategoriat

Reikäporasetti Fein HM-Ultra 35 Ql; 35 mm; 12-22/105 mm; 8 kpl.

Tuotekoodi144087


Valmistaja Fein
Kokonaispaino pakkauksen kanssa 0.778 kg
Halkaisija 12 mm, 14 mm, 16 mm, 18 mm, 20 mm, 22 mm
Sahaussyvyys 35 mm
Työkalunpidin QuickIN
Määrä pakkauksessa 8 kpl.
Tungsten-karbidihammastus Kyllä
Mukana keskitysporanterä 2x105 mm
Sopii poraukseen Metalille

Fein on saksalainen huipputason työkaluvalmistaja, jonka tuotteet sopivat niin koti- kuin teollisuuskäyttöönkin. Yritys aloitti toimintansa vuonna 1867 keskittyen tietoliikenneratkaisuihin. Vuonna 1895 se esitteli maailman ensimmäisen sähkömoottorikäyttöisen porakoneen ja ei kulunut kauaa, ennen kuin Fein muuttui elektronisiin ja manuaalisiin työkaluihin erikoistuneeksi yritykseksi.

Vuonna 1968 yritys valmisti ensimmäisen iskutyökalun, ja siinä käytetystä teknologiasta tuli jatkuvan kehittelyn alainen, johtava osa Feinin tuotevalikoimaa. Nykyään tämä työkaluvalmistaja voi olla ylpeä markkinoiden todennäköisesti tehokkaimmasta tuotteesta remontti- ja kunnostustöihin: Fein MultiMasterista.

Yrityksen tuotteet ovat laajalti tunnettuja ja ammattilaisten arvostamia ympäri maailman. Tuotteet valmistetaan Saksassa tarkasti valvotuissa oloissa parhaan laadun takaamiseksi, ja kun tähän yhdistetään 140 vuotta kokemusta, voit olla varma, että Fein-työkalusi selviytyvät niille annetuista haasteista!

Meidän valikoimiimme kuuluvat Feinin MultiTalent- ja MultiMaster –monitoimityökalut sekä laaja valikoima niiden tarvikkeita: hiomapyöröpapereita, kärkihiomakoneiden hiomapapereita ja segmenttisahanteriä.