Kaikki kategoriat

Pölynimuri Nilfisk-ALTO GM80 C EU; 780 W

Tuotekoodi270494

567,84 € Verollinen
Kpl:

Tilaamalla tuotteita, saat nämä edut:

 Luotettava kumppani - Katso arvostelut
 Turvallisia ostoksia. 100% rahat takaisin takuu.
 Ilmainen toimitus vähintään 99€ tilauksille, 31kg asti. Lue lisää
 Autamme takuuasioissa ja lisätarvikkeissa

Valmistaja Nilfisk-ALTO
Paino 5 kg
Moottorityyppi Sähkövirta
Tyhjiö (imuteho) 200 mbar
Ottoteho 780 W
Kapasiteetti 6,25 l
Johdon pituus 10 m
Ilmavirtaus 136.8 m³/h
Märkä / kuiva imu Kuivaimurointiin
Imurin suodatuksen luokitus Ei annettu
Suodattimen puhdistustyyppi Ei saatavilla automaattista systeemiä
Soveltuu käytettäväksi seinä- ja kattohiomakoneiden kanssa Ei
Toisen työkalun kytkeminen pistorasiaan mahdollista Ei
Melutaso (dB)  79 dB
Setti sisältää Kalusteharja, Kalustesuutin, Rakosuutin, Suodatin, Suodatinpussi, Pölypussi, Vaihdettava lattiasuutin
Kädensija kuljetusta varten Kyllä
Jännite 210 - 240 V / 50 - 60 Hz / AC

Monen vuoden kokemuksen ansiosta Nilfiskillä on vahva asema kotitalouksien ja teollisuuden puhdistuslaitteissa ja ratkaisuissa ympäri maailmaa. Nilfisk-brändiin on yhdistettynä mielikuvat modernista teknologiasta, korkeasta laadusta ja poikkeuksellisesta tehokkuudesta.

Meidän verkkokaupassamme tarjoamme sinulle Nilfisk-ALTO-sarjan imureita, painepesureita, lattianpuhdistajia ja laajan valikoiman lisätarvikkeita sekä varaosia.

”Nilfisk”-yrityksen perustivat Peder Andersen Fisker ja H. M. Nielsen vuonna 1906 Kööpenhaminassa Tanskassa.

Vuonna 1910 ”Nilfisk” kehitti ja patentoi ensimmäisenä Euroopassa ”C1” sähköisen pölynimurin, joka muuttisiivouksen. Tätä julkaisua pidetään Nilfiskin menestystarinan alkuna. Tuolloin se oli uniikki tekninen innovaatio ja luksustuote, mutta pian pölynimureista tuli yleisesti käytettyjä kotitalouksissa ja teollisuudessa.

Vuonna 1988 ”Nilfisk” osti yrityksen ”Gerni”. Tämän ostoksen jälkeen ”Nilfiskin” valikoima laajeni myös painepesureihin.

Vuonna 2004 ”Nilfisk” hankki ”ALTO group”, jolla on hallussaan 10 globaalia brändiä puhdistusteollisuudessa (esim. Wap ja Clarke) vuonna 1998. Tämä on vahvistanut yhtiön asemaa entistä enemmän puhdistustuotteiden ja ratkaisujen maailmassa. Tästä eteenpäin markkinoille on julkaistu ”Nilfisk – ALTO”-merkin tuotteita.