Tuotekoodi: 149199
Osta tämä työkalu – saat lahjan! Lisätietoja täältä.
Tilaamalla tuotteita, saat nämä edut:
Luotettava kumppani - Katso arvostelut
Turvallisia ostoksia. 100% rahat takaisin takuu.
Ilmainen toimitus vähintään 99€ tilauksille, 31kg asti. Lue lisää
Autamme takuuasioissa ja lisätarvikkeissa
Valmistaja | Festool |
Paino | 10.2 kg |
Ammattikäyttöön soveltuva / Soveltuu kotikäyttöön | Ammattikäyttöön soveltuva |
Moottorityyppi | Akkukäyttöinen |
Akkutyyppi | Li-Ion (Litium-ioniakku) |
Sisältääkö akku | Kyllä |
Akun jännite | 18 V |
Akun kapasiteetti | 5,0 Ah |
Akun kapasiteetti ja määrä | 4x5,0 Ah |
Käyttöaika | 2 x 5,0 Ah / 16 - 30 min |
Tyhjiö (imuteho) | 190 mbar |
Kapasiteetti | 15 l, 12,5 l |
Letkun pituus | 3,5 m |
Letkun paksuus | 27/32 mm |
Puhdistusleveys | 33 cm |
Ilmavirtaus | 186 m³/h |
Märkä / kuiva imu | Kuivaimurointiin, Märkäimurointiin |
Imurin suodatuksen luokitus | M (Kovalle puulle, levymateriaaleille, betonille ja tiilipölylle) |
Suodattimen puhdistustyyppi | Ei saatavilla automaattista systeemiä |
Soveltuu käytettäväksi seinä- ja kattohiomakoneiden kanssa | Ei |
Toisen työkalun kytkeminen pistorasiaan mahdollista | Ei |
Melutaso (dB) | 67 dB |
Mukana imuletku | Kyllä, 3,5 m |
Setti sisältää | Suodatin, Suodatinpussi |
Mukana yksi laturi | Kyllä |
Jännite | 18 V / DC |
Hei, pölypallerot. Terve, terveys – jo, jopa ilman sähköverkkoa. Festoolin akkukäyttöinen kompakti pölynimuri CTMC MIDI sopii täydellisesti yhteen Festoolin akkutyökalujen kanssa. Liikkuvasti leikatessa, hioessa tai poratessa: kompakti rakenne ja kevyt paino tekevät siitä täydellisen kumppanin koko päiväksi. Joten nyt voit tehdä työtä ilman pölyä koko akkutyökalujärjestelmän kanssa! Bluetooth®-innovaatiot takaavat täydellisen yhteensopivuuden akkukäyttöisen työkalun ja pölynimurin välillä automaattisen käynnistyksen tai kätevän kaukosäätimen avulla. Akkukäyttöinen pölynimurimme erottuu maksimaalisella imuteholla, jonka luo 36 V:n puhallin ja 2 x 18 V:n akut. Joten työskentelet terveellisemmissä olosuhteissa, vaikka imisit "M" -luokan pölyjä. Ja kuten aina, kaikki sopii yhteen: pölynimuri, joustava imuletku, akkukäyttöinen työkalu, Systainerin T-LOC-liitäntä. Järjestelmä on siis täysin täydellinen.
Erityispiirteet
Akuilla ja ilman pölyä.
Leikkaamiseen, hiontaan tai poraukseen liikkuessa - akkukäyttöiset pölynimurimme täydentävät täydellisesti "Festool" 18 V -järjestelmää. Lisäetu: helppo ja nopea pölynimurin käynnistys Bluetooth®-akulla tai kaukosäätimellä.
Huolettomat toimintaympäristöt.
Liikkuvuus ja vapaus: kompakti muotoilu, kevyt paino ja akku sähköjohdon sijaan. Kumppanisi koko päiväksi, riippumatta sähköverkosta.
Voimakas imurointi myös akkukäyttöisenä.
Vaikuttava imuteho, joka vastaa sähkökäyttöisten pölynimurien tehoa. Sen varmistavat 36 V:n puhallin ja 2 x 18 V:n akut.
Tarkempia tuotetietoja
Voimakas imurointi
Teho verrattavissa verkkovirralla toimiviin vaihtoehtoihin - tämä varmistetaan 36 V:n puhallin ja 2 x 18 V:n akkujen (4,0/5,0/8,0 / 5,2 / 8,0 Ah) avulla. Siksi se soveltuu täydellisesti liikkuvien leikkaus-, hionta- tai poraustöiden suorittamiseen.
Bluetooth®-teknologia
Yhteensopiva "Festool" akkutyökalujen kanssa. Kätevä ja nopea: pölynimurin automaattinen käynnistys Bluetooth®-akulla.
Kätevä etäkäyttö
Pölynimurin käynnistäminen kaukosäätimen painikkeella tuo mukavuutta ja säästää voimia. Optimaalinen valinta väliaikaisille siivoustöille.
Imutehon säätö
Kolme imutehon tilaa. Jotta käyttöaikaa voidaan pidentää yhdellä latauksella, voit asettaa imutehon sopivaksi kyseiseen tilanteeseen.
Katkoton työskentely
Neljän akun ja nopean laturin TCL 6 DUO avulla voit työskennellä monien akkukäyttöisten työkalujen kanssa katkeamatta.
Liukuva imuletku
Liukas, joustava ja erittäin kestävä. Taipuisa letku ei rajoita liikettä ja kestää pitkään. Se liukuu helposti minkä tahansa reunan yli, ja sen paksu muoto takaa suuremman imutehon.
Kaikelle omat paikkansa
Imuria kuljetettaessa tai kuljetettaessa voit vain taittaa letkun suoraan säiliön kanteen.
Käsikäyttöinen puhdistus
Käsikäyttöisen pääsuodattimen ja suodatinpussin puhdistamisella voidaan palauttaa imuteho nopeasti ja helposti. Tämä lisää huomattavasti täyttymisastetta.
Mukava suodattimen vaihto
Nopeaa ja helppoa.
Mukava työkaluruutu
Kaikki on käden ulottuvilla kiinnitettävän työkaluruudun avulla. Siinä on tilaa muille akuille ja puhdistustarvikkeille (ruutu saatavana lisävarusteena).
M-luokan pölyille
Akkukäyttöinen pölynimuri on hyväksytty terveydelle haitallisille "M" -luokan pölyille, joiden raja-arvo on ≥0,1 mg/m³. Siksi se soveltuu puun ja mineraalipölyn imemiseen.
Käytännöllinen rakenne
Pölynimurin kannen päällä olevaa litteää kantta voi käyttää istuimena tai lisätilana työvälineille. T-LOC-pölynimurin avulla sen voi liittää Systainereihin.
"Festool Work App" -sovellus älykkäänä laajennuksena
Voit helposti yhdistää akkukäyttöisen imurin "Festool Work App" -sovellukseen. Jos pölynimuri näyttää varoitusmerkin, sovellus lähettää automaattisesti "Push" -ilmoituksen älypuhelimeen avunanto-ohjeiden kanssa.
Pääasialliset sovellusalueet
Festoolin erittäin monipuolisesta tuotevalikoimasta myymme puhdistuslaitteita, sähkösahoja, hioma- ja kiillotuskoneita, pyörösahanteriä, poranteriä, jyrsimiä, hiomapapereita ja paljon muita tuotteita.