Kaikki kategoriat

Monitoimityökalu Fein Multimaster AMM 700 MAX TOP AS; 18 V; 2x4,0 Ah akku

Tuotekoodi173438


Valmistaja Fein
Paino 1.2 kg
Kokonaispaino pakkauksen kanssa 3.5 kg
Moottorityyppi Akkukäyttöinen
Akkutyyppi Li-Ion (Litium-ioniakku)
Sisältääkö akku Kyllä
Akun jännite 18 V
Akun kapasiteetti 4,0 Ah
Akun kapasiteetti ja määrä 2x4,0 Ah
Energiatehokas hiiliharjaton moottori Kyllä
Iskuluku tyhjäkäynnillä 10000 - 19500 min-1
Säädettävä kääntönopeus eri materiaalien työstöön Kyllä
Lisätarvikkeen kiinnitys tyyppi Starlock Max
Mukana kolmionmuotoiset hiomapaperit 60 rei'itetty, 80 rei'itetty, 120 rei'itetty, 180 rei'itetty
Saha 16
Mukana kolmionmuotoinen tarranauhahioma-aluslautanen +
Sarja sisältää Lisälaitteen pölyn poistamiseen
Mukana yksi laturi Kyllä
Sisältääkö sarja kantolaukun Kyllä
Jännite 18 V / DC

Fein on saksalainen huipputason työkaluvalmistaja, jonka tuotteet sopivat niin koti- kuin teollisuuskäyttöönkin. Yritys aloitti toimintansa vuonna 1867 keskittyen tietoliikenneratkaisuihin. Vuonna 1895 se esitteli maailman ensimmäisen sähkömoottorikäyttöisen porakoneen ja ei kulunut kauaa, ennen kuin Fein muuttui elektronisiin ja manuaalisiin työkaluihin erikoistuneeksi yritykseksi.

Vuonna 1968 yritys valmisti ensimmäisen iskutyökalun, ja siinä käytetystä teknologiasta tuli jatkuvan kehittelyn alainen, johtava osa Feinin tuotevalikoimaa. Nykyään tämä työkaluvalmistaja voi olla ylpeä markkinoiden todennäköisesti tehokkaimmasta tuotteesta remontti- ja kunnostustöihin: Fein MultiMasterista.

Yrityksen tuotteet ovat laajalti tunnettuja ja ammattilaisten arvostamia ympäri maailman. Tuotteet valmistetaan Saksassa tarkasti valvotuissa oloissa parhaan laadun takaamiseksi, ja kun tähän yhdistetään 140 vuotta kokemusta, voit olla varma, että Fein-työkalusi selviytyvät niille annetuista haasteista!

Meidän valikoimiimme kuuluvat Feinin MultiTalent- ja MultiMaster –monitoimityökalut sekä laaja valikoima niiden tarvikkeita: hiomapyöröpapereita, kärkihiomakoneiden hiomapapereita ja segmenttisahanteriä.