Kaikki kategoriat

Iskumutterinväännin Fein ASCD 18-300 W2; 18 V; 2x5,0 Ah akku

Tuotekoodi209722


Valmistaja Fein
Paino 1.7 kg
Moottorityyppi Akkukäyttöinen
Sisältääkö akku Kyllä
Akkutyyppi Li-Ion (Litium-ioniakku)
Akun jännite 18 V
Akun kapasiteetti 5,0 Ah
Akun kapasiteetti ja määrä 2x5,0 Ah
Energiatehokas hiiliharjaton moottori Kyllä
Tyhjäkäyntikierrosluku 0-1700 min-1
Maks. kierrosluku 1700 /min
Iskua/min 0-3400 min-1
Vaihteiden lukumäärä 1 vaihde
Vääntömomentti, maks 290 Nm
Vääntöluokkien määrä 6
Ruuvinkantatyyppi 1/2"
Kapasiteetti karkaistu pultti Ø M18
Iskutoiminto mahdollistaa nopeamman kiristyksen ja irrotuksen Kyllä
Sarja sisältää Mukana teränpidike, Vyökoukku
Mukana yksi laturi Fein ALG 50
Sisältääkö sarja kantolaukun Kyllä
Ammattikäyttöön soveltuva / Soveltuu kotikäyttöön Ammattikäyttöön soveltuva

Fein on saksalainen huipputason työkaluvalmistaja, jonka tuotteet sopivat niin koti- kuin teollisuuskäyttöönkin. Yritys aloitti toimintansa vuonna 1867 keskittyen tietoliikenneratkaisuihin. Vuonna 1895 se esitteli maailman ensimmäisen sähkömoottorikäyttöisen porakoneen ja ei kulunut kauaa, ennen kuin Fein muuttui elektronisiin ja manuaalisiin työkaluihin erikoistuneeksi yritykseksi.

Vuonna 1968 yritys valmisti ensimmäisen iskutyökalun, ja siinä käytetystä teknologiasta tuli jatkuvan kehittelyn alainen, johtava osa Feinin tuotevalikoimaa. Nykyään tämä työkaluvalmistaja voi olla ylpeä markkinoiden todennäköisesti tehokkaimmasta tuotteesta remontti- ja kunnostustöihin: Fein MultiMasterista.

Yrityksen tuotteet ovat laajalti tunnettuja ja ammattilaisten arvostamia ympäri maailman. Tuotteet valmistetaan Saksassa tarkasti valvotuissa oloissa parhaan laadun takaamiseksi, ja kun tähän yhdistetään 140 vuotta kokemusta, voit olla varma, että Fein-työkalusi selviytyvät niille annetuista haasteista!

Meidän valikoimiimme kuuluvat Feinin MultiTalent- ja MultiMaster –monitoimityökalut sekä laaja valikoima niiden tarvikkeita: hiomapyöröpapereita, kärkihiomakoneiden hiomapapereita ja segmenttisahanteriä.