Tuotekoodi: 220405
Tilaamalla tuotteita, saat nämä edut:
Luotettava kumppani - Katso arvostelut
Turvallisia ostoksia. 100% rahat takaisin takuu.
Ilmainen toimitus vähintään 99€ tilauksille, 31kg asti. Lue lisää
Autamme takuuasioissa ja lisätarvikkeissa
Valmistaja | Gardena |
Kokonaispaino pakkauksen kanssa | 5.18 kg |
Iskuluku tyhjäkäynnillä | 0-2800 min-1 |
Terien välinen etäisyys | 27 mm |
Sahaterän pituus | 550 mm |
Tämän tuotteen käyttöön tarvitaan jatkojohto. (Jatkojohto ei sisälly tähän settiin) | Kyllä |
Mukavasti kääntyvillä ja tasapainoisilla leikkureilla voit leikata keskikokoiset pensasaidat moitteettomasti
Voimakkaat pensasaidan leikkurit ovat erityisen käteviä keskikokoisten pensasaitojen hoitoon. Tasapainoisen painonsa ansiosta pensasaidan leikkureilla on helppo tehdä tarkkaa työtä, ja niiden kanssa voi työskennellä pidempään. "ErgoLine"-kädensija on erittäin mukava pitää kädessä, ja sen avulla voi leikata pensasaitaa millä tahansa kulmalla, erityisesti muotoillessa sivuosia. Kytkin on helppo painaa riippumatta työkalun asennosta. Terät leikkaavat ohuet ja paksut oksat tarkasti, nopeasti ja tehokkaasti laserin tarkkuudella.
Ominaisuudet
Mukava käsitellä
Turvallisen ja miellyttävän työn varmistamiseksi pensasaidan leikkurit on muotoiltu kätesi mukaan. "ErgoLine"-kahva, jossa on integroitu käynnistyspainike.
Optimaaliset leikkaustulokset
Laserin tarkkuuden terät varmistavat nopean ja helpon leikkauksen, vähimmällä vaivalla ja ilman keskeytyksiä.
Maksimaalinen turvallisuus
Iskusuojus suojaa terää iskeytymiseltä, kun leikataan lähellä maata tai talon ja puutarhan seinien vieressä. Kaapelin vapautustoiminto suojaa vahingossa tapahtuvalta kaapelin irtoamiselta leikkaamisen aikana.
GARDENA on vuonna 1961 perustettu yritys, joka on kasvanut pienestä kauppaliikkeestä maailmanlaajuisesti tunnetuksi puutarhatuotteiden- ja välineiden valmistajaksi. Se on tällä hetkellä Euroopan ykkösmerkki laadukkaiden, pääasiassa yksityishenkilöille suunnattujen puutarhatuotteiden sektorilla ja sen tuotteita myydään yli 80:ssä maassa ympäri maailmaa. Garderan suuren suosion takana ovat paitsi laadukkaat ja älykkäät tuotteet ja laaja tuotevalikoima, myös uudet innovaatiot: 70-luvulta lähtien merkki on tuonut markkinoille kaksi eri Gardena-järjestelmää, akkukäyttöisiä tuotteita sekä erilaisia sadetinjärjestelmiä.
Vuodesta 2007 lähtien Gardena on kuulunut osaksi Husqvarna-konsernia. Kuten muutkin konsernin yritykset, myös Gardena pitää osaltaan huolta yhteiskuntavastuusta ottamalla huomioon ympäristönäkökohdat tuotantoprosesseissa ja panostamalla tuotantolaitosten ympäristömenettelyihin.
Suosittelemme: