Kaikki kategoriat

Paineilmalla toimiva niittinaulain Essve MS 500/40; 10,8 mm

Tuotekoodi91666


Valmistaja Essve
Paino 1.4 kg
Kokonaispaino pakkauksen kanssa 3 kg
Työkalumitat 283,4x66x256,3 mm
Ammattikäyttöön soveltuva / Soveltuu kotikäyttöön Ammattikäyttöön soveltuva
Moottorityyppi Paineilma
Enimmäispaine 8 bar
Naulan halkaisija 1,2 mm
Naulan (kallistus)kulma kiinnikkeessä
Lippaan kapasiteetti 100
Sinkilätyypit 500
Naulan halkaisija 10,8 mm
Nidottujen jalkojen pituus 16-40 mm
Sisältääkö sarja kantolaukun Toimitetaan pahvipakkauksessa

Tämä valmistaja tarjoaa korkealaatuisia paineilma- ja akkukäyttöisiä naulapistooleja ja niittaajia, kompressoreita, kompressorien lisätarvikkeita, nauloja ja niittejä, ruuveja, metallisia sovituskappaleita, liimoja ja tiivisteitä, Essbox-varastointiratkaisuja.

Tämä ruotsalainen valmistaja kiinnittää erityistä huomiota tarjoamiensa tuotteiden laatuun ja kiinnitysratkaisujensa tehokkuuteen.

Essve-yhtiön historia alkoi vuonna 1970 pienestä varastosta/liikkeestä, joka myi tiivistys- ja kiinnitysmateriaaleja.

Yritys kasvoi erittäin nopeasti. Vuosien kokemuksen ansiosta Essve on tuonut monia innovaatioita markkinoille. Kaikkein tunnetuimmat Essve-patentit ovat ”CorrSeal” päällystysteknologia, joka tarjoaa korroosioneston rankoissa olosuhteissa käytetyille ruuveille, ”ESSTack”-liima, ”Torpedo Max”-ruuvit, ”Cutters”-ruuvit ja ”ESSBOX”-varastointiratkaisu.

”M-Fusion”-päällyste on yksi Essven viimeisimmistä innovaatioista.

M-Fusion™ on Essven patentoitu pintapäällyste-tekniikka, joka tarjoaa korkeamman korroosioneston (C4) kuin perinteinen kuumasinkitys (C3), ja se on paljon ympäristöystävällisempi tekniikka.